Češi vyhráli Mistrovství světa Belgických ovčáků na plné čáře

17. 4. 2023 Vyp Od norbert007

Sedmičlenný český tým zvítězil na Mistrovství světa Belgických ovčáků ve sportovní kynologii v kategorii družstev i v jednotlivcích. Mistrovství světa FMBB v disciplíně IGP se konalo v rumunském městě Oradea od 11. do 16. dubna. Kateřina Müller se svým psem Be Eddy de Fontemordant získala 1. místo ve World Cupu a Martin Slovák se svým psem Cane-Codi Fin vybojoval krásné 4. místo. Z českého týmu tak tito dva postoupili do velkého Grand Finále, kde se Kateřině po opětovném předvedení celé IGP3 poslušnosti a obrany povedlo udržet si celkové 1. místo, zatímco Martin se posunul na moc pěkné 7. místo. V celé historii Mistrovství světa Belgických ovčáků se tak stalo poprvé, kdy zástupci jedné země vyhráli World Cup, tedy první část Mistrovství světa, Finále i v týmech. Mistrovství světa FMBB v disciplíně IGP (Sportovní kynologie) je největší kynologickou událostí roku a svou náročností je to nejtěžší soutěž na světě. Kromě České republiky a Slovenska v Rumunsku soutěžily i týmy z Rakouska, Kanady, Venezuely, Švýcarska, Polska a mnoha dalších zemí. Čeští reprezentanti poslali hned po vítězství velké díky značce Carnilove nejen za celoroční podporu, ale také za reprezentační oděv. Carnilove je generální sponzor klubu Czech Malinois Club i oficiálním partnerem české reprezentace.