Skupina NUMA expanduje do České republiky

Skupina NUMA expanduje do České republiky

18. 7. 2023 Vyp Od norbert007

● 167 nových jednotek v samém srdci hlavního města

● V provozu šest nových nadstandardně vybavených apartmánových budov NUMA v Praze

● NUMA nyní působí ve velkých městech hned devíti evropských zemích

Praha / Berlín, 18. července 2023 – Skupina NUMA jako přední evropský poskytovatel nadstandardně vybavených luxusních apartmánů a vývojář vlastních technologií provozních řešení pokračuje ve své expanzi po Evropě. Po tom, co v loňském roce skupina uvedla na trh první luxusní nemovitost v Praze, dnes NUMA představila šest nových nemovitostí zapadajících do portfolia v rámci hlavního města. Praha se nově umístila na druhém místě v žebříčku nejoblíbenějších míst pro víkendový výlet hned za Barcelonou, což z ní činí atraktivní místo pro expanzi. Díky novým nemovitostem je nyní NUMA aktivní již v devíti evropských zemích.

V návaznosti na svou osvědčenou expanzní strategii se společnost při vstupu na český trh zaměřuje zejména na prvotřídní nemovitosti v rušných lokalitách měst s vysokým výskytem turistického ruchu, rovněž se ale snaží naplnit potřeby náročnějších cestovatelů, kteří souzní s mottem společnosti, jenž zní „Cestování s duší“.

Skupina NUMA si před uvedením na trh zajistila celkem šest nemovitostí v prestižních lokalitách v Praze. Mezi nimi je NUMA Root situována do původního hotelu Antik City na adrese Malá Štěpánská 13, NUMA Flow v prestižním bývalém 5hvězdičkovém hotelu La Ballerina na adrese Dittrichova 20 a bývalý hotel NUMA Republika na adrese Petrská 5. K nim se nyní připojují NUMA Poise Apartments na adrese Národní 27, pouhých 5 minut od řeky Vltavy, NUMA Laurel Apartments na adrese Jungmannovo náměstí 1 a NUMA Libusa Apartment na adrese Ke Karlovu 14. Všech šest nemovitostí se nachází v historickém centru Prahy nedaleko řeky Vltavy a Václavského náměstí, apartmány NUMA jsou tak uzpůsobeny pro zákazníky, kteří do města přijíždějí jak za obchodem, tak za zábavou. Vybrané lokality se tedy těší výborné dopravní dostupnosti a nabízejí kulturní atrakce, noční život či dostupnost nákupních center.

 Pro skupinu NUMA je Česká republika, zejména Praha, důležitým místem s obrovským tržním potenciálem. Toto uvedení má z hlediska naší evropské růstové strategie zásadní význam. Jsme přesvědčeni, že náš osvědčený obchodní model se skvěle hodí k podmínkám místního trhu. Jsme potěšeni, že od uvedení skupiny v Praze můžeme nabídnout našim budoucím hostům luxusní apartmány v šesti historických budovách ve vybraných lokalitách,“ vysvětluje Philipp Rohweder, ředitel nemovitostí skupiny NUMA.

Luxusní, nadstandardně vybavené apartmány skupiny NUMA – Libusa, Root, Flow, Republika, Laurel a Poise jsou již dostupné k rezervaci. Skupina NUMA v Praze disponuje téměř 6 000 metry čtverečními, které zahrnují 167 jednotek a 334 lůžek. V blízké budoucnosti plánuje skupina rozšířit své portfolio v Praze až na 300 jednotek. Dlouhodobým cílem je poté dosažení až 500 jednotek.

V dubnu 2021 skupina NUMA zahájila svou evropskou expanzi ve Španělsku. V říjnu 2021 oznámila svůj vstup na italský trh, kdy otevřela hotely a luxusní apartmány v prestižních lokalitách v Římě, Miláně či Florencii. V roce 2022 NUMA pronikla na Norský trh, a to konkrétně v červnu téhož roku. V červenci 2022 poté pokračovala s expanzí v Portugalsku a v prosinci v Belgii. S uvedením na trh ve Švýcarsku v únoru 2023 a aktuální expanzí do České republiky skupina NUMA nadále realizuje svou evropskou růstovou strategii. S nejnovějším rozšířením trhu je NUMA tedy nyní zastoupena již ve 20 největších městech devíti evropských zemí.

Ladislav Szabo, Real Estate Expanse pro NUMA Česká republika říká; „Jako přední evropský provozovatel technologicky podporovaných alternativních ubytování je NUMA již na dobré na cestě k dosažení svého cíle – tedy zavedení zcela nové generace komerčního bydlení. Nyní jsme připraveni expandovat a inovovat i v Praze. Naše expertíza spočívá v poskytování bezproblémových a technologicky podporovaných řešení pro hotelový průmysl. Očekáváme, že tento sektor bude i nadále profitovat z probíhajících megatrendů a změn v chování spotřebitelů. ”