Co je ATC?

Co je ATC?

12. 7. 2023 Vyp Od norbert007

Na českém trhu vznikla nová společnost dovážející americké automobily za bezkonkurenční ceny. Společnost American Top Cars se opírá o letité zkušenosti s nákupem a dovozem amerických vozidel na evropský trh. Přichází i s něčím navíc, a tím je špičkový servis zkušených závodních mechaniků a koučování nových majitelů.  Jak je to s American Top Cars nám víc řekl jeden ze zakladatelů společnosti Milan Metelka.

Jak vznikla myšlenka založit společnost ATC?

Zkušenosti s dovozem aut z USA a Kanady mám již více jak 20 let. Covidová doba v určitou dobu výrazně zkomplikovala dovoz ze zámoří. Poté nastal na českém trhu trochu chaos, spousta dodavatelů přestala fungovat a letité obchodní vazby byly vynuceně zpřetrhány. Hlad po amerických autech však vzrostl několikanásobně. Doba si začala žádat inovaci, kvalitnější a spolehlivější služby a především osobní přístup. Spolu s mými kolegy a partnery, jsme se rozhodli založit nově fungující společnost, která naplní očekávání těch nejnáročnějších zákazníků. Skloubili jsme kvalitní služby, dokonalý marketing a spolehlivé financování.

V čem tedy vaše služby spočívají?

V podstatě jsme schopni zařídit vše od vyhledání konkrétního vozu až po jeho předání zákazníkovi na českých SPZ. Máme i vozy ve vlastní nabídce, nicméně jsme schopni vyhovět i konkrétním požadavkům. Stává se nám, že hledáme daný vůz a pak zařizujeme vše potřebné. Vůz najdeme, v místě prověříme, koupíme, vyřídíme potřebnou dokumentaci a dovezeme do ČR, kde se opět postaráme o kompletní služby, až po předání klíčků. Po celou dobu je zákazník informován o průběhu, dostává i fotografie a videa z přepravy.

Jak je to se servisem amerických aut u nás?

V dnešní době je to v podstatě jednoduché. Americké vozy nejsou o moc jiné, než ty evropské. My jsme však upřednostnili kvalitu a uzavřeli dohodu se servisem luxusních a sportovních vozidel společnosti a závodního týmu LUKA Motorsport Czech, s.r.o. Jedná se o ty nejkvalitnější služby v péči o vozidla, nejen dovezená ze zámoří. Můžeme tedy poskytnout našim zákazníkům nejen vstupní prohlídky, ale i následný pravidelný servis jejich vozů.

Máte nějaké VIP klienty?

Každý zákazník je pro nás VIP. Ať už se jedná o člověka, který chce rodinný Chrysler nebo o někoho, kdo chce luxusní Corvette za několik miliónů. Pokud však máte na mysli VIP jako známé osobnosti. Ano máme jich spoustu, především z řad vrcholových sportovců.

Jaké nejzajímavější vozy jste za své působení do ČR přivezli?

V jednu dobu to byla doslova lavina amerických veteránů. Přivezli jsme například Dodge z roku 1936, 1940 Buick, spoustu oblíbených Corvette C3 nebo i slavný 1959 Cadillac. Mezi ty novější patří například Cadillac Escalade, GMC nebo FORD F-150 Pick Up, Corvette Z06 nebo i Ferrari či Lamborghini, která se dají v USA nebo Kanadě pořídit výrazně levněji, než třeba v Evropě.

Chystáte něco nového?

Připravujeme pro naše nové zákazníky spoustu novinek. Například možnost školení a koučingu při koupi sportovních vozů a závodních okruzích. Letos navíc budeme na řadě auto moto veletrhů a festivalů a připravujeme i možnost několika variant financování. A poslední novinkou je naše expanze do zahraničí, kde jsme vstoupili na německý trh a chystáme se i do Rakouska. Ještě bych chtěl připomenout, že nově nabízíme náročným klientům i možnost osobního nákupu vozidla v zámoří.

Více informací na www.americantopcars.com