Zjednodušte si život upřímností

Zjednodušte si život upřímností

5. 6. 2023 Vyp Od norbert007

Bojíte se někdy upřímnosti? Říkáte polovičaté pravdy, nebo raději ani neřeknete svůj názor? Z toho důvodu, abyste se zalíbili ostatním nebo abyste jim neublížili? Jenže ten, komu nejvíc ubližujete, jste vy sami a lidem se takto stejně nezalíbíte. Neupřímností ztrácíte energii, čas a zatracujete sami sebe.

Zjednodušte si život a zvedněte si sebevědomí

Kde to vše vzniká? Proč to nedokážete? Nejde vám to vyslovit? Zaměřte se nejdříve na sebe. Z jakého důvodu potřebujete, abyste se druhým zavděčili? Co vám brání být k druhým upřímní? Čeho se bojíte?

Co vše je upřímnost

Upřímnost je úžasný nástroj jak si s lidmi popovídat otevřeně o svých pocitech a názorech, o kterých druhý neměl ani tušení. Když nekomunikujete, druhý si může vytvářet domněnky, může vydedukovat scénář, který je mimo realitu. I vy svou upřímností můžete zjistit spoustu věcí a jít na své cestě kupředu rychleji. Uvědomte si, že když máte svou hodnotu a naučíte být upřímní, ti správní lidé si vás budou vážit a ti, kteří ne, nepatří do vašeho života. Lidem, kterým se chcete zavděčit a ke kterým nejste upřímní, to za chvilku vycítí a nejen, že si vás nebudou vážit, ale mohou vás i zneužívat. Nezapomeňte, vše je odrazem vašeho sebevědomí.

Pusťte se do toho

Nejde přeci o to, abyste byli upřímní tak, že budete až jízliví a tím opravdu můžete druhému člověku ublížit Ale říct svůj názor diplomatičtěji, jemněji, v některých situacích spíše mluvit o svých pocitech a neobviňovat druhého způsobem: ty jsi mi… , ty jsi… – ale začít slovy, já mám takový a takový pocit, necítím se v tom dobře.

Co je ale nejdůležitější?

Upřímnost k druhým se můžete učit postupnými krůčky a uvědomte si, že chybami se člověk učí. Když vám někdy něco nevyjde, nejde o to, abyste to příště zavrhli, jen zkuste jinou formu. Ale nejdříve buďte upřímní sami k sobě, ke svým pocitům, přijměte se sami sebe takové, jací jste, se všemi nedostatky. Mějte se rádi. Upřímnost sám k sobě vám pomůže rozluštit mnohá nedorozumění a hlavně vás posune dál.

Denisa Linhartová

Denisa Linhartová je průvodkyní osobního rozvoje, terapie tancem, terapie přírodou a roční školy „Léčivá síla ženy“. Je také zakladatelkou projektu Relaxačních her pro děti Pretia kids.

www.denisalinhartova.cz