Jak ochránit domácí mazlíčky před silvestrovským šílenstvím?

Jak ochránit domácí mazlíčky před silvestrovským šílenstvím?

29. 11. 2023 Vyp Od norbert007

Už se nám to krátí, konec roku je tu, než řekneme Silvestr a s ním i petardové šílenství. Samozřejmě, nejdříve přijdou Vánoce, ale ty jsou pro domácí mazlíčky víceméně neškodné. To na sebe maximálně shodí vánoční stromeček, vyčmuchají a spořádají připravené cukroví, spálí si chlupy o svíčku nebo roztahají po celém bytě balicí papír. Ale poslední den roku může být hlavně pro psy velmi nepříjemný. A to hlavně kvůli hluku z petard.

Pokud víte, že váš pejsek snáší silvestrovské veselí opravdu špatně, je nejlepší na poslední den roku odjet někam mimo civilizaci. Když tu možnost nemáte a bydlíte ve městě, tak ještě za světla svého čtyřnohého mazlíčka vyvenčete a nepouštějte ho přitom z vodítka. Petardy někteří nedočkavci odpalují už od silvestrovského rána, proto by se pejsek mohl leknout a utéct neznámo kam. Doma pak najděte nejklidnější místo, třeba koupelnu, a tam svému mazlíčkovi vytvořte dočasný azyl.

Něco na uklidnění

Žádný zázračný lék na rychlé zklidnění domácích mazlíčků zatím nikdo nevymyslel. Ale existují například Bachovy esence z oblasti alternativní medicíny, které na zvířata často dobře účinkují. Užívají se právě při úzkostech, bázlivém, ale i agresivním chování. Další variantou jsou pamlsky s uklidňujícím účinkem. I samotné žvýkání psa zklidní. Pro psy můžete zkusit třeba novinku Brit Vitamins Calm, vitamínový pamlsek, který se doporučuje právě při stresu z hlasitých zvuků. Ke zklidnění by mohlo pomoci i žvýkání tyčinky Brit Dental Stick Calm s konopím a srdečníkem. Tato novinka navíc čistí psí chrup. Pokud máte doma vystresovanou kočičku, tak ta určitě ocení uklidňující pamlsek Brit Care Cat Snack Calming. Léky s obsahem sedativ se zvířatům podávají jen v krajních případech.

Metoda Half Wrap

Když potřebujete uklidnit nervový systém psa, doporučuje se zkusit i vázání pruhu látky kolem zvířete, takzvanou metodu Half Wrap. Po bandáži z alespoň 5 cm široké elastické látky (stačí šála) se zvíře překvapivě zklidní a bude se cítit více v bezpečí, podobně jako miminko v zavinovačce.

Rozptýlení hrou

Na každého psa platí něco jiného, ale když mazlíček není ještě v úplně velkém stresu, pak může zabrat i rozptýlení v podobě hračky, hlavolamu nebo společného dovádění. V případě venkovního rámusu z petard může ulevit i zapnutí televizi nebo rádia, což nepříjemné zvuky trochu odcloní. Neměli byste ale svého mazlíčka v žádném případě nechávat doma samotného a jít ven slavit, následky zažitého stresu by pak u něj mohly trvat dlouhou dobu.

www.krmivo-brit.cz