Legendární zpěvačka Marcela Laiferová vystoupila před vyprodaným sálem v Kongresovém centru

Legendární zpěvačka Marcela Laiferová vystoupila před vyprodaným sálem v Kongresovém centru

27. 10. 2023 Vyp Od norbert007

Legendární československá zpěvačka Marcela Laiferová (78) je na Slovensku velice populární. Mladá česká generace zpěvačku již moc nevnímá, ale stále je dost pamětníků, kteří si písně držitelky Zlaté Bratislavské lyry z roku 1970 pamatují.

„Mám mezi Čechy hodně kamarádů a jezdím sem ráda. Mezi moje přítelkyně patří významná výtvarnice Dagmar Březinová, která mi koriguje můj šatník a jsem u ní často na návštěvě. V Čechách mám i rodinu. A vlastně i můj dědeček pocházel z Moravy. I když jsme dvě samostatné země, nevidím mezi námi žádný rozdíl,“ uvedla Marcela Laiferová, která byla hvězdou galakoncertu ke 105. výročí vzniku Československé republiky. 

Písničky pro slavnostní večer vybíral zpěvačce její manažer. „Písničku Slová jsem chtěla zazpívat, protože ji lidé v Čechách ještě znají. Píseň Slnko je veselá, a protože zazněla i v americkém trháku Spider-Man, tak jsem si ji musela dát i v Praze,“ řekla Marcela Laiferová, která na otázku, jestli se cítí být legendou, s úsměvem odpověděla: „Říká se, že jsme legenda. Tak asi ano. Já se tím nezaobírám.“