Psí den plný ocásků s úžasnou podporou útulků!

Psí den plný ocásků s úžasnou podporou útulků!

23. 5. 2023 Vyp Od norbert007

Včerejší slunečné odpoledne se stalo dnem plným radosti a nadšení v Centrálním parku Lužiny, kde se konal 7. ročník oblíbené akce „PSÍ DEN s Prahou 13.“ pod záštitou starosty Davida Vodrážky. Tato každoroční akce, zaměřená na podporu útulků a opuštěných pejsků, přilákala příznivce psů ze všech koutů Prahy a okolí. Podpořit tuto smysluplnou akci přišlo také plno známých tváří, někteří v doprovodu svých psích miláčků. Akce se zúčastnili Bára Jánová, Sára Rychlíková, Sarah Haváčová, Karel Heřmánek jun., Miroslav Hrabě, Jana Krausová, její syn David Kraus a mnoho dalších. Počasí přálo a atmosféra byla nabitá pozitivní energií. Všichni přítomní si užili spousty zábavy s pejsky a podpořili také dobrou věc.

Jedním z hlavních cílů této akce byla důležitá podpora útulků a možnost adopce pro pejsky, kteří by rádi našli lásku u svého nového páníčka. To se také povedlo!  Velkou měrou pomoci přispěli právě pozvaní VIP osobnosti. Mirek Hrabě si akci moc užil, protože je velkým milovníkem zvířat, především pejsků „Jakákoliv možnost jim pomoci a přispět tak na dobrou věc je u mě samozřejmostí. Psí den Prahy 13 je navíc moc příjemná akce, kde potkám spoustu milých přátel a pejsci si to tam opravdu užijí. Nám adopce změnila život a přinesla do rodiny jenom radost. Společná chvíle s adoptovanými psími holčičkami je ten nejkrásnější dárek, co jsme si mohli dát.“, dodal Mirek, který přišel se svou buldočkou Kačenkou. Také Bára Jánová všechny podporovala svým nadšením a láskou k pejskům „Miluji psy, všechny rasy i voříšky. Nepřestávají mě fascinovat tím, co všechno dokážou a jaké velké množství lásky v sobě mají. Měli bychom jim to oplácet stejnou měrou. A proto jsem se Psí den rozhodla podpořit.“, zmínila Bára.Sarah Haváčová, která dělala porotkyni v soutěži výstavy adoptovaných psů a vzkázala,a netýká se to jen každoročních psích dnů s Prahou 13, „adoptujte!“

Akce, která se stala nezapomenutelným zážitkem, nabídla pestrou paletu aktivit pro pejsky i jejich majitele. Atmosféru umocnila i Jitka Boho se svým krásným zpěvem, který rozveselil a potěšil všechny přítomné.  Psí den nabídl originální program, který se stal tradiční součástí tohoto psího svátku. Skákání do výšky, sraz psích ras, soutěž přehlídka pejsků v roztomilých psích oblečcích, byly jen některé z atrakcí, které se konaly. Letos se dokonce představil dostih pro hendikepované pejsky, aby i oni mohli zazářit na psím závodišti. Pro pejsky, kteří se chtěli pořádně vyřádit se svými psími kamarády, byla k dispozici psí herna, kde si všichni společně užili spoustu aktivit. Jednou z nich bylo i nové psí bludiště, které mělo u návštěvníků velký úspěch. Více informací o této akci a plno nádherných fotek, najdete na oficiálních stránkách Psího dne: www.psiden.cz.

Díky podpoře Prahy 13, všem účastníkům, dobrovolníkům a partnerům tohoto nezapomenutelného dne, byla sobota plná lásky a péči o čtyřnohé přátelé a přinesla zábavu i pomoc. Osvěta a podpora útulků, která je každý rok neodmyslitelnou součástí celé akce, nakonec dopřála domov pár šťastným pejskům.

„V charitativní tombole na podporu útulkům se podařilo vybrat částku 50 100 Kčsdělila hlavní organizátorka Karolína Hájková

O napínavý zážitek se postarali soutěžící psi ve skoku do výšky, kteří se pokoušeli překonat rekord ve skoku do výšky z minulého roku. To se sice nepovedlo, ale i tak to byla velice zajímá podívaná.  Letošní překonaná hranice měřila 120 cm. Tu zdolal, jak loňský vítěz kříženec border kolie Rocky a fenka amerického stafordšírského teriéra Ellie. Třetí ve skoku do výšky se umístila fenka vodního portugalského psa Candy.

Aktuality sledujte na našem webu, nebo na facebookové události.

Foto: archiv Psí den