Jak vypadá jídelníček, který prospívá zdraví psa

Jak vypadá jídelníček, který prospívá zdraví psa

8. 3. 2022 Vyp Od Jakub Šach

Že se do zdraví našich psích parťáků významně promítá strava, je neoddiskutovatelný fakt. Správný jídelníček prospívá organismu zvířete, jemuž díky tomu nehrozí civilizační choroby jako cukrovka, rakovina nebo nemoci oběhového systému a srdce. Nejlepším řešením je proto prevence výživou, která zdraví psího přítele posiluje a poskytuje mu obranu před negativním působením vnějších vlivů. A jak by měl takový obsah misky vypadat?

Nejčastějším trápením chovatelů jsou alergie na jednotlivé složky krmiva. Jedná se o problém, na který je potřeba urychleně reagovat změnou stravy. „Jako prevence potravinové alergie slouží hypoalergenní krmiva, v jejichž složení nejsou zakomponovány nejčastější alergeny jako je pšenice, sója nebo kuřecí maso. Důležitý je i výběr vhodného proteinu,“ vysvětluje Martin Kváš, nutriční specialista značky Brit. 

Předcházet alergiím pomáhá dle Kváše strava z hypoalergenních druhů bílkovin, například z jehněčího, lososa, sledě, kachny, králíka nebo aktuálního trendu ve výživě psů – z hmyzího proteinu. A chybět by neměly ani další hypoalergenní složky jako rýže či speciálně upravená bramborová příloha. Kde ale takové krmivo hledat? Odpověď zní: v sortimentu české značky Brit Care. Její receptury se řídí heslem „prevence výživou“, čemuž odpovídá i jejich složení.

Zdravá strava rovná se zdravá imunita

Nesporným benefitem těchto krmiv je vysoká stravitelnost, která přispívá k celkovému zdraví trávícího traktu. „Se správnou funkcí střev funguje správně také chlupáčův imunitní systém. S vysokou stravitelností navíc klesá jak množství výkalů, tak objem krmné dávky, kterou zvíře potřebuje k nasycení. Taková strava se tak odrazí nejen na pejskově zdraví, ale i na peněžence chovatele,“ radí Martin Kváš.  

A dodává: „Mezi další důležité položky patří omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Ty musí být ve správném poměru doporučené denní dávky. Tyto složky – v krmivech Brit Care obsažené prostřednictvím lososového oleje – plní řadu důležitých funkcí. Zvyšují imunitu, pozitivně ovlivňují krevní tlak i srážlivost krve, mají silné protizánětlivé účinky a zlepšují kvalitu kůže či srsti. Jejich nedostatek prokazatelně vyvolává deprese, únavu nebo poruchy obnovy kůže. Tyto látky jsou navíc nepostradatelnými stavebními jednotkami buněčných membrán.“

Vyladěné složení svědčí zdraví

Kromě základních, nepostradatelných živin pro zdraví pejska může potrava obsahovat ingredience, které sice nejsou pro organismus nezbytné, ale významně ovlivňují jeho zdraví. Takové látky buď přirozeně obsahují vstupní suroviny krmiva, nebo se do něho přidávají pomocí speciálních, takzvaných funkčních komponent.

„V případě krmiv Brit Care jde o doplňky v podobě probiotik a prebiotik pro zdraví trávícího systému nebo výtažku z yuccy, která váže čpavek ve střevech, chrání tkáně před poškozením čpavkem a snižuje zápach výkalů. Nechybí ostropestřec mariánský pro podporu zdraví jater, vitamin C, tedy důležitý zdroj antioxidantů, ani glukosamin a chondroitin chránící odolnost chrupavek,“ vysvětluje odborník.  

Pokud vyberete recepturu šitou na míru věku a potřebám svého pejska, získáte v řadě Brit Care instantní balíček zdraví obsahující všechny nezbytné, ale i nadstandardní přísady. Správný poměr těchto prvků za vás připravili odborníci, otestovali se svými psy profesionální chovatelé a vám už jen zbývá svému parťákovi Brit Care naservírovat.

www.krmivo-brit.cz

Produktový tip

VÍC ZDRAVÍ JEDNOM PYTLI PRO PSÍ PARŤÁKY

Nikdy není pozdě začít se stravovat zdravě. A platí to samozřejmě i v případě našich čtyřnohých kamarádů. Ti si zaslouží krmivo, které nejen skvěle chutná, ale zároveň prospívá jejich organismu. To beze zbytku splňuje krmivo Brit Care, které mohou páníčci aktuálně pořídit za zvýhodněnou cenu. Filozofií této řady je „prevence výživou“. Tomu odpovídá složení z pečlivě volených surovin i funkčních složek komponovaných pro zdraví a vitalitu psa.

1 313 Kč, Brit Care Grain-free Adult Salmon & Potato 12+2 kg
www.krmivo-brit.cz