Avril Lavigne, Corey Taylor, Parkway Drive nebo Pendulum? Rock for People oznámil další jména příštího ročníku

Avril Lavigne, Corey Taylor, Parkway Drive nebo Pendulum? Rock for People oznámil další jména příštího ročníku

21. 11. 2023 Vyp Od norbert007

V Praze, 1. listopadu – První listopadový den přinesl pořádně nadupaný balíček kapel, které příští léto od 12. do 15. června 2024 zahrají na 28. ročníku festivalu Rock for People v hradeckém Parku 360. Fanoušci se mohou těšit na nespoutanou rockerku Avril Lavigne, frontmana kapely Slipknot Coreyho Taylora v sólovém projektu, úderné metalisty Parkway Drive nebo návrat legendárních Pendulum. Mezi dalšími nově oznámenými jmény se objevili například Missio, Neck Deep, La Dispute a z československé scény J.A.R. nebo Aneta Langerová. “Zveřejnili jsme teprve ochutnávku dalšího ročníku, který bude pokračovat v trendu nasazeném předchozími dvěma úspěšnými ročníky,” komentuje oznam ředitel festivalu Michal Thomes, a dodává: “Ještě nás čeká oznámení dalších tří headlinerů, kteří doplní již oznámené Bring Me The Horizon. A samozřejmě v prosinci nebude chybět ani oblíbený adventní kalendář s celkem čtyřiadvaceti novými kapelami do lineupu.”

Vstupenky na festival fanoušci pořídí v limitované edici v síti GoOut.net nebo na: https://rockforpeople.cz/cs/vstupenky/. V prodeji jsou již i speciální vstupenky (VIP, Comfy+, Děti, Junior, Junior ISIC, Senior, ZTP), kempy, glamping a parking. Po vyprodání aktuální edice festivalových vstupenek budou následovat vstupenky za vyšší cenu.

Nově oznámená jména: Avril Lavigne, Corey Taylor, Parkway Drive, Pendulum, Alpha Wolf, Crystal Lake, Dead Pony, Hot Milk, Kaizers Orchestra, La Dispute, Missio, Neck Deep, Shadow Of Intent

CZ/SK: 58G, Aneta Langerová, Bitter Season, Dmitrievna, J.A.R., John Wolfhooker

Avril Lavigne

Avril Lavigne je kanadská hvězda popu, rocku i punk-rocku, která svou kariéru zpěvačky a hlavně idolky všech náctiletých rozjela už v šestnácti letech, kdy začala obsazovat nejvyšší příčky hitparád a žebříčků. Na vrchol jí vyneslo její první album Let Go s nejznámějšími hity jako “Sk8er Boi” nebo “Complicated” a Avril poté předvedla, že ještě dlouho nemá v plánu sestupovat dolů. Na kontě má za tu dobu už nesčetně ocenění a nominací na hudební ceny, včetně osmi nominací na Grammy. Avril Lavigne pokračuje v redefinování svého zvuku, včetně punkově inspirovaného návratu s „Love Sux“ z roku 2022, a její přítomnost v hudební sféře zůstává nezměrná. Na nejnovější desce spolupracovala s různými umělci včetně Machine Gun Kellyho, Blackbeara a Marka Hoppuse z Blink-182.

Corey Taylor

Corey Taylor, nekompromisní, bez filtru a nepopiratelný v každé oblasti, stále ovlivňuje kulturu jako frontman držitelů Grammy Slipknot a aktuálně na neurčité pauze platinové rockové kapely Stone Sour. Taylor je autorem bestsellerů New York Times a také hercem s nesčetnými filmovými a televizními úspěchy. Jeho hlas, který ovlivnil celé generace fanoušků i vrstevníků, si získal miliony příznivců po celém světě. V září letošního roku vydal Corey Taylor druhou sólovou desku CMF2, která se dle jeho slov podobně jako album In Your Honor kultovních Foo Fighters dá viditelně rozdělit na dvě poloviny – temnou a světlou. Deska je kritiky i fanoušky Coreyho Taylore a všech jeho hudebních projektů velmi pozitivně přijímána a dokazuje, že je Corey Taylor všestranný multižánrový muzikant a zpěvák s neuvěřitelným hlasovým rozsahem.

Parkway Drive

Australská metalová partička loni vydala své sedmé řadové album Darker Still. Zpěvák kapely Winston McCall říká, že Darker Still je vize, kterou on a jeho spoluhráči – kytaristé Jeff Ling a Luke Kilpatrick, baskytarista Jia O’Connor a bubeník Ben Gordon – nosili v hlavě od roku 2003, kdy se nesourodá skupina přátel poprvé sešla ve sklepě a na dvorku svých rodičů. Od těchto prvopočátků se z metalových outsiderů vypracovali Parkway Drive na festivalové hvězdy a za sebou mají téměř 20 let vyčerpávající práce, šest kritikou i komerčně ceněných studiových alb (všechna získala v jejich domovské zemi zlatý status), tři dokumentární filmy, jedno živé album a mnoho, mnoho tisíc koncertů pro zástupy fanoušků po celém světě.

Pendulum

Jedna z nejznámějších elektronických kapel všech dob, Pendulum, je zpět. Po ukončení pauzy vydali zbrusu nové EP „Elemental“ a ohromující sérii headline festivalových koncertů. V roce 2005 vydali kritikou oceňované debutové album „Hold Your Colour“, které obsahovalo monstrózní skladby „Slam“, „Fasten Your Seatbelt“, „Tarantula“ a „Blood Sugar“, a stali se tak okamžitě známými pro svou jedinečnou směs živelné hudby v nezastavitelném tempu  a energických shows. Pod vedením Roba Swirea a jeho spoluhráčů Garetha McGrillena a Paula Hardinga se album stalo platinovým a kapela se vydala na cestu do světa. V roce 2008, kdy vyšlo platinové album „In Silico“, patřili Pendulum k největším koncertním hvězdám elektronické hudby a z alba vzešly dnes již kultovní skladby „Granite“ a „Propane Nightmares“. Pendulum vystoupili na hlavních pódiích festivalů po celém světě, včetně Downloadu, Szigetu, Creamfields, Coachelly, Rock Am Ringu, Readingu/Leedsu a T in the Parku. Na Rock for People vystoupili Pendulum v roce 2011, bude se tak jednat o velkolepý návrat na hradecké pódium po dlouhých 13 letech.

Bring Me The Horizon

Britská kapela, která má na svém kontě nominace na prestižní Grammy nebo BRIT Awards a je několikanásobným držitelem ocenění Kerrang a Heavy Music Awards, se rychle stává jednou z nejúspěšnějších současných rockových kapel. O kvalitách Bring Me The Horizon svědčí jejich posun do nejvyšší ligy světových kapel, kdy se úspěšně zařadili mezi tradiční headlinery,  kteří již po desetiletí ovládají primetime největších festivalových pódií po celém světě. Bring Me The Horizon loni vévodili lineupu Reading & Leeds festivalu a letos stáli jako headlineři po boku velikánů Metallicy a Slipknot na legendárním britském Download festivalu před sto třiceti tisícovým davem. Zasloužili se tak o to, že byl festival poprvé ve své historii zcela vyprodán.

Festival Rock for People

Rock for People je festival evropského významu a v roce 2022 vystoupal mezi první ligu i v rámci evropských festivalů. Letošní 27. ročník přivítal v Parku 360 světové hvězdy v čele s jednou největších rockových kapel MUSE, králi metalu Slipknot, fenoménem Machine Gun Kellym, čerstvými držiteli Brit Awards The 1975 a stovkou dalších. Na 37 000 spokojených návštěvníků si kromě hudebního programu užívalo i pestrý doprovodný program na ČT art a Conference stage. Festival Rock for People je průkopníkem i v oblasti udržitelnosti a ekologie, kde si je vědom i svého vlivu zodpovědnosti. Dlouhodobě se vedle svého udržitelného přístupu věnuje i také osvětě v diskuzních panelech. Využívá alternativní zdroje energie (vodík, slunce a vítr) k pohánění pódií, třídí na 17 druhů odpadu, nabízí bohatou stravu pouze z rostlinných surovin a využívá bezemisní dopravu.

LINEUP ROCK FOR PEOPLE 2024

Headliner: Bring Me The Horizon + tři další headlineři budou oznámeni

Coheadliner: Avril Lavigne, Corey Taylor, Parkway Drive, Pendulum (late night special)

Kapely: Alpha Wolf, Crystal Lake, Dead Pony, Hot Milk, Kaizers Orchestra, La Dispute, Missio, Neck Deep, Shadow Of Intent

CZ/SK: 58G, Aneta Langerová, Bitter Season, Dmitrievna, J.A.R., John Wolfhooker

Za podpory: Ministerstvo kultury, Calendarium Regina, Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Generální partner: Komerční banka

Generální mediální partner: Česká televize

Hlavní mediální partner: Evropa 2

Partner čisté mobility: Toyota

Partneři: Playstation, Objevte více muziky, Ecoflow, České dráhy, DEVINN, ICIS, Hradecké služby, Královéhradecká provozní, Tepelné hospodářství Hradec Králové, OC Futurum, Bonami, Park 360, CE.ENERGY, Mateco, Sencor, Nextbike, Knihobot, Twisto, TicketSwap, Metalshop, LUSH, ProVeg International, Terra Verde, Galerie moderního umění v Hradci Králové, Bio Central, SALORI, Celtima, Campiri, Ploom

Mediální partneři: Reflex, VOGUE, CzechCrunch, Refresher, Óčko, Headliner, Ekonews, Fullmoon, Spark, Fakker, Musicserver