Čtyři krásky a tvrdí rockeři z kapely Petra Kutheila: Už tolik nepaříme, uklidnili jsme se

Čtyři krásky a tvrdí rockeři z kapely Petra Kutheila: Už tolik nepaříme, uklidnili jsme se

1. 2. 2023 Vyp Od norbert007

Když před několika lety zpěvák Petr Kutheil zakládal svoji rockovou kapelu Kutheil+Live band, snad ani nedoufal, že se kapela tak rozjede. Jezdí po festivalech, koncertech, pokrývají plesovou sezónu. Slyší na ně také pěvecké hvězdy jako Bára Basiková, Petr Kolář, kapele drží palce Kamil Střihavka či Honza Toužimský. Co jméno, to osobnost. Za tím vším je vidět trpělivá a poctivá práce frontmana kapely Petra Kutheila.

„Je nás dohromady devět, pomáháme si mezi sebou, ladíme formu a zlepšujeme se. Pravda, těch zkoušek není tolik, jak bych si představoval, ale chápu to. Všichni máme svá zaměstnání, své závazky v jiných orchestrech. Na chod kapely ale nejsem sám, to bych časově nedal. Co se týká organizace, na tom pracují já s manažerem Danem a kapelnictví jsem rád přenechal kytaristovi Honzovi Richterovi. Máme připravené písničky na nové CD a chytáme se do studia. Oslovili jsme i nového textaře. Postupujeme dál, jak čas a peníze dovolí. Začali jsme hrát i plesové sezóny, peněz je trochu víc, tak si mohu dovolit financovat i kapelu, abychom byli všichni spokojeni. Věříme si, jsme k sobě solidní a to je základ. Snažíme se zdokonalit do té formy, abychom se pak mohli postavit vedle profesionálů a nemuseli se za kapelu stydět,“ uvedl zpěvák Petr Kutheil, jinak třídní učitel ve 4. třídy základní školy, v ateliéru fotografa Marka Lamberta, kde vznikaly promo fotky pro letošní sezónu.  

Kapelník a kytarista Honza Richter se mimo koncertování živí úplně něčím jiným. Dělá finanční modely a tabulky a matematiku vnáší i do chodu kapely. „Kapelnictví je o organizaci a určitá dávka tabulek tam je, co zapíšu, vidí všichni. Nikdo se nemůže na nic vymlouvat,“ smál se milovník koní Jan Richter.

Členové kapely Kutheil+Live Band hrají a zpívají také v jiných seskupeních. Bubeník Filip Vacinek buší do bubnů například v Rock Opeře Praha, baskytarista Jan Matějka má jiné příležitostné záskoky, zpěvačka s fialovými vlasy Viktorie Surmová má svoji metalovou kapelu Surma. Dvě blonďaté dračice, zpěvačky Karolína Kaňková a Lucie Koutníková navíc zpívají v ABBA revival.

Post jediné ženy mezi muzikanty kapely Kutheil+Live Band zastává saxofonistka Žaneta Pelcová, která také hrává s Big Bandem Felixe Slováčka či Anetou Langerovou a dělá manažerku symfonickému dámskému orchestru Bon Art Pops Orchestra, čítajícího 50 žen. „To si pak chodím mezi chlapy v kapele Petra Kutheila odpočinout. Rock mám hodně ráda a mám jedno vymazlené sólíčko na saxofon, které je na albu, ale na koncertech ještě nezaznělo. Tak snad se dočkám,“ usmívala se sympatická zrzka Žaneta Pelcová.

Nestorem kapely je rozhodně hráč na trubku a perkuse Petr Kužvart. „Poslední dobou se pohybuji v místech, kde se svými 50 lety bývám většinou nejstarší. Někdy v 90. letech jsem začínal v kapele Šum svistu, pak jsem byl 19 let v Chinaski. A před covidem se mi připletla do cesty Petrova kapela. Bavilo mě to s nimi, tak jsem zůstal. Mám rád volnost, při koncertě na mne kytarista mrkne, jako dej si sólo, a už jedu. To mám rád,“ uvedl Petr Kužvart. 

Všichni se shodli, že velké pařby po koncertech jsou už minulostí. Ti starší už je mají odžité a ti mladší kvůli dalším povinnostem na ně nemají moc čas. „Nějaká ta posezení jsou, ne že ne, ale spíš příležitostně, není to pravidlo. Začátky byly krušný, teď už jsme se ale trochu uklidnili,“ shrnula za všechny Viktorie Surmová, zpěvačka kapely Kutheil+Live Band.

Kalendář kapely Kutheil+Live Band se pomalu plní. Na únor jsou zatím plánovaná dvě vystoupení, rýsují se už i březnové termíny a první vlaštovka přiletěla na červenec. Tak ať se daří.

Foto: Herminapress a Archiv Petra Kutheila