Gospel Night je zpět!

Gospel Night je zpět!

23. 12. 2022 Vyp Od norbert007

Po 2 leté pauze se konal poslední adventní neděli další ročník projektu Gospel Night zpěvačky Leony Gyongyosi.
Tentokrát se jednalo již o 8 ročník. Tradičně se konal v pražské Betlémské kapli. Vzhledem k pauze z důvodů pandemie byl letošní koncert velmi očekávaný. Betlémská kaple byla zaplněna příznivci gospelové hudby a program byl opět nad očekávání. Adventní předvánoční koncert se povedl na výbornou. Diváci tleskali a nechyběla ani závěrečná standing ovation.

Na pódiu diváci kromě autorky projektu Leony Gyongyosi mohli vidět téměř 50 účinkujících. Největším „překvapením“ v podobě hostů byli opět Leoniny přátelé z USA, konkrétně gospeloví zpěváci z Andrews University z Michiganu, díky nimž celý koncert dostal tu pravou gospelovou atmosféru. Písně jako Bridge Over Troubled Water nebo Hallelujah v podání Leony a amerického doprovodu byl opravdu parádním zážitkem a pohlazením po duši. 

Celý koncert byl od začátku až do konce plný emocí. Na pódiu zpívala  např. zpěvačka Yanna, Leony sestra – rockerka GYGY, manželé Pechovi, Vojta Drahokoupil nebo školní pěvecký sbor z Mezinárodní konzervatoře, kde Leona vyučuje. 

„Jsem moc ráda, že se letos po tak dlouhé pauze mohl Gospel Night opět konat. Mám velkou radost, že tu mohli být opět moji přátelé z USA a že na koncertě vystoupilo tolik skvělých hostů. I pro mě to byl neuvěřitelný zážitek. Dostávám teď spoustu milých reakcí na koncert, kdy mi lidé píší, jak byli nadšeni, jak se jim to líbilo, jak někteří i plakali….Jsem za to moc šťastná a vděčná“ dodává Leona Gyongyosi.