Valentýn v kubánském stylu

Valentýn v kubánském stylu

15. 1. 2023 Vyp Od norbert007

La Bodeguita del Medio je restaurace, bar a klub, kde to žije. Kubánský styl je zřejmý na první pohled i ochutnání. Atmosféra tisíce kilometrů vzdálené Havany je autentická a přirozená. Každý den živá hudba to jen podtrhává.

Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží, proto si La Bodeguita del Medio připravila valentýnské menu, a to hned ve 3 variantách. První menu nabízí Grilované kalamáry s bylinkami na sepiovém rizotu z rýže carnaroli jako předkrm. Následuje hlavní chod, a to Filet z candáta se šafránovým buere blanc, mladými opékanými brambory s fenyklem doprovázené marinovaným concasé. Jako sladkou tečku zvolil šéfkuchař Michael Simon Kokosový parfait s ananasovým chutney s kubánským rumem. Druhé menu začíná Sušenou španělskou šunkou z černého prasátka s mangovo-papájovým salátkem                a sušenkou z listového těsta. Zlatým hřebem tohoto menu je Filírovaná telecí pečeně s bylinkovou krustou, gratinovým dýňovo-bramborovým pyré s parmazánem a salsou chimichurri.

Závěr menu patří famóznímu Čokoládovému fondantu s vanilkovým mascarpone a karamelizovanou mandlovou strouhankou. Poslední menu je vegetariánské a zamilovaný pár se může těšit na Marinovanou karotku balenou v grilované cuketě, špízkem z mozzarelly a cherry rajčátek s balzamikovou redukcí a toustem. Hlavním pokrmem tohoto menu je Burger z uzeného tofu s opečenými rajčaty, rukolou a bazalkovým pestem, bramborovými spirálkami a guacamole. Nesmí chybět sladká tečka v podobě Pomerančového crème brûlée s pistáciovým prachem.

Dokonalý Valentýn v kubánském stylu je sázka na jistotu. Krásné vzpomínky zůstanou. Navíc při předobjednání menu sleva 15%.

Menu 1 – 1309 Kč

Menu 2 – 1469 Kč

Menu 3 – 1068 Kč

Vouchery ke koupení zde: https://www.labodeguitadelmedio.cz/cz/vouchery/

https://www.labodeguitadelmedio.cz/cz/