Zpěvačka Jana Fabiánová představuje talk show s názvem Trauma Show!


Zpěvačka Jana Fabiánová představuje talk show s názvem Trauma Show!

3. 12. 2023 Vyp Od norbert007

V dnešní době si stále více lidí uvědomuje, že fyzické zdraví je úzce propojeno s tím psychickým.      A protože doba je skutečně těžká, navíc lidské duše jsou stále zranitelnější, psychických potíží je mezi lidmi více než kdy dříve. Na pomoc těm, kteří chtějí ve svém životě něco změnit, vznikla svépomocná talk show Jany Fabiánové, Václava Tobrmana a Tomáše Papršteina s podtitulem „Vážně i nevážně o vážných věcech.“ Tento projekt začal vznikat na jaře letošního roku, když si Tomáš a Jana povídali o strastech a absurditách života.

„Některé situace, které mi Tomáš vyprávěl byly tak absurdní, temné a zároveň vlastně i směšné, že nekomunikovat je veřejně, by byla prostě škoda. Příběhy lidí, kteří už mají to zlé za sebou, totiž mohou inspirovat a být nadějí pro ty, kdož se trápí. Každý z nás totiž nese nějaký ten kříž. Věřím, že mluvit společně o nelehkých životních situacích může hodně pomoci. Naše společnost dokáže mnohé vyřešit jen tehdy, nebudeme li se těžkým tématům vyhýbat, ale mluvit spolu a naslouchat si s vědomou otevřeností a soucitem.Jistě, mluvit o osobních zkušenostech vyžaduje velký kus odvahy a podporu okolí. Ale v bezpečném prostředí se můžeme některým věcem společně i zasmát, a tím otevřít cestu k hojení ran, ať už jsou čerstvé nebo staré. To byl začátek nápadu na Trauma Show.“ prozrazuje Jana Fabiánová záměr unikátní talk show a dodává, že s motivační talk show chtějí navštěvovat místa v celé republice.

První Trauma Show se ovšem uskuteční v Praze, 12. prosince v sedm hodin večer v KC Zahrada na Praze 11. Tématem bude Sebepřijetí a hostem je Lenka Králová, softwarová inženýrka a trans žena, která boří mýty v oblasti tranzice a manželství pro všechny. Lenka se nebojí mluvit otevřeně o společenských výzvách, kterým musí člověk čelit, pokud chce jít cestou přijetí vlastní odlišnosti. Společně s moderátory talk show zpěvačkou, aktivistkou a ajťačkou Janou Fabiánovou, hercem a klavíristou Václavem Tobrmanem a zakladatelem neziskové organizace Klubovna Naděje Tomášem Papršteinem budou mluvit vlastním úhlem pohledu o nelehkých, hlubokých i úsměvných situacích, které provází život každého, kdo má odvahu přijmout jakoukoliv vlastní odlišnost. Web projektu
https://trauma-show.cz/


Pro zájemce odkaz na vstupenky: https://goout.net/cs/trauma-show-sebeprijeti/szekssw/

Představení Trauma Týmu

Tomáš Paprštein

Tomáš je zakladatelem organizace Klubovna Naděje, je přeživší sexuálního zneužívání v dětství a aktivně prosazuje legislativní změny týkající se registru sexuálních delikventů, kteří spáchali trestní čin na dítěti. Nedávno vydaná kniha Klubovna Naděje je nejen svědectvím jeho kauzy, ale nabízí především cesty prevence a osvěty pro okolí obětí i odbornou veřejnost. Více zde: https://www.klubovnanadeje.cz/

„Chci, abychom společně vytvořili bezpečný prostor. Abychom vedli osvětu a prevenci v těžkých tabu tématech, a Tak pomáhali všem: obětem, široké veřejnosti, rodičům, lidem s neobvyklými sexuálními sklony. Rád bych pomocí svého prožitého příběhu dodával lidem odvahu hovořit o sexuálním zneužívání nebo jiných těžkých tématech. Rekonstrukci mého případu zpracovaly Seznam Zprávy v podcastu Ve stínu: Nejlepší kamarád.“

Lenka Králová FOTO: Anna Boháčová

Více najdete na webu: www.paprstein.cz

Jana Fabiánová

se věnuje hudbě, divadlu a výtvarnu od roku 2003.

Od roku 2015 také podniká v oblasti IT a celý život ráda pomáhá tam, kde je potřeba. Je přeživší domácího násilí (rodina a partnerský vztah) a útoku se sexuálním podtextem. Je členkou týmu Klubovny Naděje Tomáše Papršteina. V roce 2019 jí vyšla kniha Krásně Zdravá s předmluvou lékařky, zabývající se detoxem mezilidských vztahů (i vztahu sama k sobě) a soucitném (veganském) životním stylu.
Z USA má ICF akreditované certifikace jako Master Life Coach. Zaměřuje se na pomoc obětem domácího a sexualizovaného násilí. Je proti zneužívání pozice moci a násilí ve všech jeho formách.

Jana žije a pracuje v ČR a USA, kde v roce 2014 získala Trvalý pobyt za přínos kultuře. Mezi lety 2005-2012 hrála v divadlech SeMaFor, Kalich, v Národním Divadle v Praze a Ostravě. Po svém návratu z USA do ČR v roce 2018 hrála v divadle SeMaFor a Divadle Royal (Czech Cabaret Show), mezi lety 2005 – 2019 vystupovala hlavně s jazzovým repertoárem, vydala 4 alba. Získala několik hudebních cen jak v ČR tak v USA. Od roku 2013 je hlasující členkou Americké Grammy. Více jak deset let je veganka aktivně bojující proti týrání zvířat v živočišném průmyslu.
Instagram: https://www.instagram.com/janafabianovaofficial/

Václav Tobrman
je multiinstrumentalista, textař, herec a zpěvák, který v roce 2014 získal druhé místo v prestižní soutěži Pianista roku. Je majitelem nahrávacího studia Studio Big Win. V minulosti pracoval na Lince Bezpečí, takže do tématiky nelehkých životních situací má i určitý odborný vhled.                      V současnosti ho můžete vidět a slyšet na jevišti Divadla Na Jezerce ve hře Bylo nás pět (tenkrát). Václav je také vyhledávaným učitelem hudby. Soukromě vyučuje hru na piáno, klávesy, kytaru, ukulele a v neposlední řadě také učí zpěv. Působil jako uznávaný pedagog například na Mezinárodní konzervatoři Praha, Taneční konzervatoři Praha, VOŠ Herecké Praha a ZUŠ Harmony.

V poslední době se věnuje tvorbě reklamních znělek, firemních motivačních písní, scénické hudby k divadelním představením, filmové hudbě a vytváření nejrůznějších narozeninových a svatebních písní podle přání zadavatele. V posledních letech je Václav součástí týmu porotců a organizátorů oblíbené pěvecké soutěže HLAS ČESKA, MORAVY A SLEZSKA.

Zdroj: Helena Váňová Production a Trauma Show