Laser v akci

Laser v akci

15. 11. 2023 Vyp Od norbert007

Laser ve světě medicíny je nepostradatelným pomocníkem. Zejména v dermatologii a estetické medicíně chvátá ve vývoji mílovými kroky. Přední český laserový odborník MUDr. Michal Kendra, který působí na vyhlášené komplexní multioborové klinice ABCLINIC ART & BEAUTY na pražském Chodově, doporučuje právě podstoupit laserový zákrok ideální na podzim či v zimě. Po laserovém zákroku je  totiž kůže chvíli, než se vše zhojí, dočasně oslabená a podrážděná – a tím pádem je náchylnější k zachycení UV slunečního záření, následné opálení laserovaného místa nemusí vyblednout, a právě to je situace, kdy můžou vzniknout hyperpigmentace. Proto je vhodnější absolvovat laserové zákroky kdykoli během roku, mimo června, července a srpna, kdy je intenzita slunečního záření v našich podmínkách nejvyšší.

Jedním z nejčastějších zákroků na klinice ABCLINIC ART & BEAUTY je laserové odstranění tetování. Zajímavostí je, že se nejedná o velikost původního tetování, ale o hloubce provedení. Čím hlouběji je umístěna tetovací tuš, tím déle trvá její kompletní odstranění a je potřeba více opakování. „Ve všeobecnosti se ale setkávám s případy, že tetování kompletně odstraníme na 3-4 krát. Rozestupy mezi jednotlivými zákroky jsou zhruba jeden měsíc,“ dodává MUDr. Michal Kendra. Současně lze díky laserů omládnout. V ABCLINIC ART & BEAUTY používají na odstranění jemných vrásek CO2 frakční laser nebo  radiofrekvenční micronneedeling.

Tím to ovšem nekončí. Laser bezkonkurenčně vede při trvalém odstraňování nežádoucího ochlupení. „Na naší klinice máme jeden z nejvýkonnějších laserů na trhu, s kterým zbavíme ochlupení již na dvě opakování,“ dodává MUDr. Michal Kendra.

Laserové ošetření lze tedy aplikovat v různých formách. Záleží na každém, který svůj neduh se rozhodne účinně a bezbolestně odstranit.

MUDr. Michal Kendra vystudoval všeobecné lékařství na Univerzitě Komenského v Bratislavě, je atestovaný všeobecný chirurg a dokončuje atestaci z plastické chirurgie. Zaměřuje se na popáleninovou léčbu pacientů, která vyžaduje multioborový přístup a lékaři umožňuje realizovat se ve více oborech. Specializuje se na invazivní i neinvazivní přístrojové zákroky a to zejména laserových ošetření.

Klinika ABCLINIC ART & BEAUTY – Jsme první klinikou v České republice, která je založena na konceptu komplexní multioborové péče. Díky tomu se naše služby navzájem doplňují a tvoří celek, který pomáhá našim zákazníkům nejen udržovat jejich přirozenou krásu a estetický vzhled, ale především jejich zdraví a vynikající kondici.

https://www.abclinic.com