Australan v PRU58

Australan v PRU58

12. 9. 2023 Vyp Od norbert007

Restaurace PRU58 v pražských Holešovicích představuje nové menu a stojí za ním jako vždy majitel a executive chef Štěpán Návrat. Ovšem tentokrát svou ruku k dílu přiložil i nový šéfkuchař Mr.G pocházející z Austrálie. Spojení talentovaných gastronomických duší se vyplatilo a PRU58 se může pochlubit báječnými neotřelými pokrmy.

Štěpána Návrata netřeba představovat, ale za zmínku stojí, že je to úspěšný restauratér, který provozuje fine dining restauraci Benjamin zařazenou v Michelinském průvodci, dále úspěšnou restauraci Cafe Buddha, která se přetransformovala do virtuální podoby. Rozvozy autentické asijské kuchyně po Praze a okolí nemají chybu. Zatím posledním počinem je ikonická restaurace PRU58. Nejrozkvetlejší interiér je jen začátkem. Fusion asijské kuchyně s lokálními surovinami hosty baví a není se čemu divit. Australský nadhled nyní do PRU58 vnesl Mr.G neboli vlastním jménem Greg Haynes. Srdcař pocházející z Austrálie ví, že jeho místo je v kuchyni. Vášeň pro vaření má už od dětství, kdy pomáhal rodičům a babičkám. Jeho největší příležitost přišla v restauraci Boathouse v Sydney, kde se vypracoval až na post executive chef. Po příchodu do Čech působil v Aromi a poté ve vlastním projektu Scud.cz. Společně se Štěpánem vytvořili opět menu klasické, veganské a flexitariánské.

Každá sekce je rozdělena na malé a střední chody. Doporučení na dokonalou večeři je zvolit 3 pokrmy na osobu. Samozřejmě záleží na každém a meze se chodům nekladou. Z malých klasicích chodů nutno zmínit Tatarák a Kardamon, kde hlavní roli hraje svíčková, spálená brambora, uhlí, žloutek, olej, majonéza a tartaletka. Dalším malým chodem je například pokrm nesoucí název Krevety a Hranolky se zeleným mangem, perilou, gojuang čili, majonézou a tempurou. Klasických středních chodů je osm. Křepelka a Rendang s celerem, jus, kokosem, kari a koji bude jistě bestseller.  Krab a Laksa v podobě měkkoschránkového kraba, tempury, kokosu a bylinek nesmí chybět. Každé jídlo je dotažené k dokonalosti a nabádá k poznání.

Nové večerní menu v PRU58 se závanem z Austrálie nemá chybu. Už máte rezervaci?

https://pru58.cz