Pětina Čechů plánuje pořízení letní dovolené s předstihem, 13 % už v rámci First Minute

Pětina Čechů plánuje pořízení letní dovolené s předstihem, 13 % už v rámci First Minute

11. 1. 2023 Vyp Od norbert007

Praha, 9. 1. 2023 – Podle aktuálního průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu plánuje 21 % Čechů pořízení letní dovolené do konce dubna. 13 % Čechů chce dokonce nákup stihnout v rámci First Minute nabídek do konce února. Trend včasného nákupu letní dovolené tedy opět narůstá své oblibě, kterou měl před pandemií COVID-19, kdy se v rámci First Minute nabídek prodala i polovina všech letních zájezdů.

Z průzkumu dále vyplynulo, že 30 % Čechů bude naopak vyčkávat až na Last Minute nabídky a 39 % Čechů dovolenou neplánuje vůbec.

Vzhledem k tomu, že v rámci First Minute lidé nakupují zájezdy i více než půl roku dopředu, roste riziko, že nakonec nebudou moci na dovolenou odcestovat. A právě na takové situace pojištění storna myslí. Klient v takovém případě získá zpět většinu peněz, které za zájezd zaplatil. Pojištění storna proto nejčastěji oceňují rodiny s dětmi. Často se totiž stává, že dítě onemocní a rodina tak na dovolenou nemůže odjet.

Ke třem čtvrtinám First Minute si lidé sjednávají pojištění storna

Dle údajů ERV Evropské pojišťovny si lidé k First Minute zájezdům sjednávají ve více než třech čtvrtinách případů pojištění storna. „Pojištění storna je nejvýhodnější pořídit již při nákupu zájezdu v cestovní kanceláři. V rámci balíčku s cestovním pojištění ho získají za velmi výhodných podmínek. Lidé, kteří cestují individuálně, pak cestovní pojištění i storno nejčastěji sjednávají online. Tam si mohou pojistit i jednotlivé cestovní služby, jako je letenka nebo ubytování,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Pojištění storna lze uplatnit na řadu nahodilých událostí jako například onemocnění nebo úraz, komplikace v důsledku těhotenství, nezaviněnou ztrátu zaměstnání nebo rozsáhlého poškození bydliště či konání opravné zkoušky ve škole. Vztahuje se i na takové situace, kdy klient nemůže na dovolenou odjet kvůli rozvodovému řízení, které bylo zahájeno po uzavření pojistné smlouvy, a jehož účastníci měli na zájezd vyrazit spolu. „Samozřejmostí je zrušení cesty z důvodu onemocnění COVID-19. To se vztahuje na samotné onemocnění, případnou hospitalizaci, ale i osobní preventivní karanténu kvůli kontaktu s nakaženým COVID-19,“ dodává Vlastimil Divoký.