SOUTĚŽ: Vyhrajte balíček čokolád Kofila v limitované designové edici

Autor: eva dne: Po, 04/10/2017 - 06:29.

Vyhrajte s námi tři balíčky lahodných čokoládových tyčinek.

Kofila je s námi už od roku 1923 a za tu dobu se stala jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších českých cukrovinek. Lahodná kombinace kávy v křehké mléčné čokoládě jí zajistila neutuchající popularitu mnoha generací. Jedinečný chuťový zážitek probouzí smysly a nechává prostor pro inspiraci, která je nezbytnou „ingrediencí“ také pro všechny umělce. V poslední době se o tom mohli přesvědčit i designéři nebo tvůrci krátkých filmů pro nadcházející Febio fest. 

Typicky žlutý obal s mouřenínem popíjejícím šálek kávy navrhl před více než 90 lety tehdy ještě neznámý a teprve dvacetiletý Zdenek Rykr (mimo jiné i autor modré hvězdy čokoládovny Orion). Jeho návrhem se Kofila s minimálními úpravami pyšní dodnes a nehodlá se ho vzdát. Pro limitovanou edici však nyní dala znovu prostor začínajícím designérům. 

V nejbližších dnech najdete v obchodech Kofilu ze speciální limitované edice, která na krátké období nahradí standardní obal. Nové atraktivní obaly od čtyř talentovaných grafiků a ilustrátorů z České republiky a Slovenska vzešly ze soutěže pořádané vloni v létě. Vítězné návrhy obalů od Kateřiny Kynclové, Markéty Michálkové, Lukáše Tomka (Tomski&Polanski) a Jána Vajsábela vám tak požitek z Kofily nepochybně okoření i špetkou umění. Lahodně jemná kávovo-čokoládová chuť Kofily zůstává, nové designové obaly přicházejí!

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"19381","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"450","typeof":"foaf:Image","width":"354"}}]]

Medailonky designérů:
Kateřina Kynclová (*1990) vystudovala obor ilustrace a grafika (se specializací na knižní vazbu) na Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni a následně tentýž obor v navazujícím magisterském programu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Dosud spolupracovala s řadou časopisů jako autorka obálek a ilustrací (např. Redway, Čilichili, Hrana, Raketa), tvořila ilustrace pro blogy jako eskamotérka.cz či pruvodci.cuketka.cz a navrhla například i tapetu pro kavárnu Místo v bubenečské ulici 12 na Praze 6 či potisky porcelánu pro porcelánku Adekor.  Již čtvrtým rokem se zabývá také ilustracemi pro videohru Dark Train. Ráda se toulá po bazarech a antikách, kde hledá staré ilustrované knihy, karty či třeba nádobí. Ráda se nechává inspirovat starožitnými předměty: oceňuje na nich kvalitu materiálů i estetické vzezření. Jejím momentálně největším snem je ilustrovat knihu pro děti. Její návrh obalu pro Kofilu má název „Ručně kreslená Kofila“, což přesně vystihuje techniku, kterou pro svůj návrh zvolila: rozhodla se vytvořit celý návrh ručně, tak jak se to kdysi dělávalo, v tomto případě cele pomocí fix. V návrhu je zachována postava mouřenína, ze kterého však ponechala pouze hlavu. Místo vyplazeného jazyka autorka napsala název tyčinky Kofila. Ke kávě odkazuje šálek v levé části obalu a kávová zrna použitá na tapetě v pozadí. 

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"19377","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"189","typeof":"foaf:Image","width":"600"}}]]

Markéta Michálková (*1984) studovala v Barceloně na Escola Massana a poté obor audiovizuální komunikace na Universitat Pompeu Fabra. Věnuje se výrobě dekorací do loutkových animovaných filmů (Malá z rybárny, Malý Pán, Lajka, Vánoční balada), loutkových animovaných reklam (např. IGN, Oreo, Scotchtape, Radio Impuls, Kia), ale i hraných filmů (Zookeeper’s Wife, Faubourg 36). Jako ilustrátorka spolupracovala s několika časopisy jako Feuilleton, La Cucina Italiana a vytvořila ilustrace k projektu „Záhony do školky“ Sešitu malého zahradníka. Nejvíc inspirace nachází na cestách a u dětí. Právě cestování je její největší koníček a užívá si všechny drobné radosti života, ze kterých se skládá pocit celkového životního štěstí. Název jejího návrhu obalu pro Kofilu je jednoduše „Kávočoko“. Návrh byl vytvořen ručně a jeho retro design odkazuje na tradici položenou Zdenkem Rykrem. Vzor je tvořen kávovými zrny a čtverci, které jsou tvarově typické pro tyčinku Kofila. Autorka použila žlutou, modrou a červenou jakožto barvy, které jsou s Kofilou neodmyslitelně spjaty.   

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"19378","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"189","typeof":"foaf:Image","width":"600"}}]]

Lukáš Tomek (*1988) tvoří pod názvem Tomski&Polanski. Vystudoval obor animace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Profesně i životně jej hodně ovlivnila stáž v Rovaniemi v Laponsku. V roce 2013 založil spolu s Ilonou Polanskou studio ilustrace Tomski&Polanski, ve kterém oba pracují. Věnuje se malbě a kresbě na plátno, práci s photoshopem a digitální ilustraci všeho druhu. Ilustrace a design je nejen jeho prací, ale zároveň i největším koníčkem. Inspiraci nachází v pozorování každodenního života, v literatuře a hudbě, ale třeba i v józe či ájurvédě. Má slabost pro reklamní ilustraci a grafiku 30. let, konkrétně plakáty a ilustrace na etiketách krabiček od sirek.  Jeho návrh obalu pro Kofilu „Mouřenín servíruje“ byl ovlivněn právě autorovou zálibou v reklamní ilustraci a grafice 30. let, a to v barevnosti, tak ostrými hranami barevnými přechody a opakujícími se vzory. Pro Kofilu typický mouřenín servíruje na podnose Kofilu v prostředí orientální kavárny.

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"19379","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"189","typeof":"foaf:Image","width":"600"}}]]

Ján Vajsábel (*1973) vystudoval Střední průmyslovou školu dopravní v Bratislavě a následně absolvoval pomaturitní studium astronomie v Hurbanově. Tvoří pod názvem Wajcko a věnuje se především signmakingu a grafickému designu. Vedle těchto oblastí si ale rád najde čas také pro malbu, většinou přírodních motivů. Při práci rád kombinuje různé prvky a techniky. Inspiraci nachází v procházkách v přírodě, kam často chodí se svými dětmi. Baví ho sledovat aktuální dění ve světě designu a práci současných světových grafiků, ilustrátorů, výtvarníků a fotografů. Vytvořil např. etiketu na víno Ratuzky, ilustroval obálku knihy Petera Pavlace Hry, pravidelně pro několik obchodů realizuje originální polepy výkladů a připravuje vlastní projekt velké dětské skládačky. Výtvarně se podílel se také na videoklipu kapely Brajgel. Zajímá se o astronomii a mezi jeho koníčky patří mj. domácí výroba klobás. Jeho návrh obalu s názvem „Kofila exkluzivní“ se inspiruje dobovou grafikou ve stylu artdeco. Zlaté a modrofialové lomené plochy hází odlesky a vytváří luxusní dojem. Zprava vše pozoruje mouřenín se šálkem kouřící kávy v ruce.  

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"19380","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"189","typeof":"foaf:Image","width":"600"}}]]

KOFILA je tyčinka z mléčné čokolády s jemnou kávovou náplní. Vnikla v roce 1923 pod značkou čokoládoven Orion. Po celou dobu své více než devadesátileté existence se může chlubit prakticky nezměněnou recepturou a ikonickým žlutým obalem s postavou mouřenína od ilustrátora Zdenka Rykra. Vyrábí se v závodě Zora Olomouc a v roce 2013 rozšířila své portfolio o tyčinku Kofila Latte, která je obohacena o kousky rozpustné kávy. Na jaře 2017 přichází Kofila na trh s limitovanou designovou edicí klasické tyčinky v obalech navržených čtyřmi současnými designéry: Kateřinou Kynclovou, Markétou Michálkovou, Tomski&Polanski a Jánem Vajsábelem. 

V jakých příchutích si vychutnáte svou oblíbenou Kofilu?
a) original, latte, amerricano
b) original, latte
c) original, latte, mléčná

Správné odpovědi zasílejte na email: soutez@jomagazin.cz, předmět: Kofila.

Hrajeme do 23.4.2017. Vyhrává 300., 400. a 500. odpověď. Výherce informujeme emailem. Nezapomeňte uvést celé jméno a adresu, kam by měla být případná výhra zaslána. Přejeme hodně štěstí!

Výherci: Filip P., Brno; Michaela S., Říčany; Jarmila V., Pardubice

Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce