Kočičí kožíšky ochrání šikovná „kapička“

Autor: eva dne: So, 03/03/2018 - 17:19.

Každý, kdo nedrží kočku 24 hodin mezi „čtyřmi stěnami“, má od prvních jarních paprsků oprávněnou obavu, aby jeho zvídavá šelmička při prolézání křovin, zkoumání myší, ježků a jiných koček nechytila blechy nebo klíště.

Tradiční používání antiparazitárních obojků koček je poněkud nešťastné, protože se mohou při svých výpravách zachytit obojkem za větev nebo za plot, což může mít i tragické následky anebo v lepším případě jen obojek ztratí. MVDr. Kateřina Kaděrová z veterinární kliniky v Uherském Hradišti proto doporučuje použít aktuální novinku ve formě kapky za krk: „U volně pobíhajících koček jsou obavy z parazitů na místě a obojky pro ně opravdu nejsou ideální řešením. Mnohem lepší je nový přípravek proti klíšťatům a blechám ve formě spot-on, který je nyní k dostání ve veterinárních ordinacích. Ve svém složení vychází z velmi oblíbené psí tabletky proti vnějším parazitům, kterou v ordinaci se skvělými výsledky aplikujeme už cca dva roky.“

Ačkoliv se v tomto případě jedná o aplikaci "na kůži", účinná látka se skrze ni rychle vstřebává a dostává do krve, kde se váže na plazmatické bílkoviny a pak putuje difuzí zpátky do kůže. Přípravek tedy nezůstává na povrchu kůže a do styku s ním nepřijdou ani děti při hře s kočkou, ani kočka při své hygieně. Účinnost této kočičí novinky přetrvává po delší dobu než u dostupných spot-on přípravků pro kočky a pořídíte ji u svého veterináře.

 

Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce