Hvězdy na Berchtoldě – tři exkluzivní koncerty pod širým nebem jen pár kilometrů za Prahou

Hvězdy na Berchtoldě – tři exkluzivní koncerty pod širým nebem jen pár kilometrů za Prahou

1. 7. 2024 Vyp Od norbert007

V krásné zahradě zámku Berchtold v Kunovicích-Vidovicích, Praha-východ, se po tři večery uskuteční jedinečné, multižánrové večery, které nabízejí nevšední hudební zážitek. Ve dnech 5.7. – 7. 7. 2024 v 19:30 se zde představí hvězdy hudebního světa Orchestr Felixe Slováčka jr., tenor Štefan Margita a zpěvačka Helena Vondráčková.

5. 7. (pátek) v 19:30 – Noc filmových a muzikálových melodií

Přijďte si v krásném prostředí parku zámku Berchtold užít nádhernou filmovou hudbu v podání vynikajícího Orchestru Felixe Slováčka jr. Zazní melodie z filmů a muzikálů Indiana Jones, Piráti z Karibiku, Fantom opery, James Bond, Zdivočelá země a další. Jako hosté vystoupí zpěvačky Tereza Mátlová, Michaela Nosková, Lenka Graf a Lydie Jurková.

6. 7. (sobota) v 19:30 – TOUR 2024 Štefan Margita & lidovky Od klasiky k folkloru

Dalším místem, kde světoznámý tenor Štefan Margita představí svůj nový koncertní program, je právě zámecký park zámku Berchtold. Můžete se těšit nejen na známé lidové písně jako je Ach, synku, synku, Takú sem já frajárečku či diváky oblíbenou píseň Išel Macek do Malacek, ale také na další atraktivní melodie například Jaká to nádhera, Když mne stará matka (A. Dvořák) nebo Sporting Life (G. Gerschwin). Štefana Margitu doprovází Iris Moris violoncello, Dalibor Štrunc cimbál, Karel Vrtiška klavír, Kateřina Štruncová housle.

7. 7. (neděle) v 19:30 – Helena Vondráčková & Charlie band „Dlouhá noc“

Nedělní večer bude patřit legendě české a slovenské populární hudby, Heleně Vondráčkové. Zpěvačka, která letos slaví 60 let na scéně, zazpívá hity jako je Dlouhá noc, Sladké mámení, Dvě malá křídla tu nejsou, Já půjdu dál nebo Vzhůru k výškám, ale také písně z 60. a 70. let v nových aranžích a současné novinky. Hostem koncertu Heleny Vondráčkové bude mladý zpěvák Nikolas Put.

Open air Hvězdy na Berchtoldě pořádá Agentura MT – Monika Trávníčková.

Zámek Berchtold v Kunovicích-Vidovicích, Praha-východ, 1,5 km východně od Velkých Popovic. První zmínka o panském sídle a statku je datována roku 1388. Během staletí místo prošlo mnoha změnami.  Od roku 1906 je sídlo nazýváno „nově vystavěným zámkem s parkem. Od 2. poloviny 20. století zde byla Československá armáda – protivzdušná obrana Prahy. V roce 2005 začala nová epocha zámečku  Kunice – Vidovice. Ten získává nové majitele, kteří uskutečnili jeho celkovou rekonstrukci, rozšíření o přístavbu křídla do parku, rozšíření parku, stavbu sportcentra Na zámečku a zpřístupnění široké veřejnosti. Areál je určen zejména  firmám, rodinám, mládeži  a sportovcům. Zajímavosti zámku – nejkrásnější poštovní známku světa 2010, unikátní muzeum či stříbrný a zlatý poklad (mince od r. 1012 do současnosti).