Camino překoná na kolečkách kus Evropy na Svatojakubské pouti

Autor: eva dne: Pá, 05/05/2017 - 15:54.

Film Camino na kolečkách vznikne na šest set kilometrů dlouhé Svatojakubské pouti, kterou podnikne Jan Dušek se svými přáteli a filmovým týmem. Háček je v tom, že hlavní aktér má už tak odvážnou výpravu ztíženou o invalidní vozík. Jak se mu bude cestou dařit, kolikrát zapadne do bahna a jestli ho nakonec nebudou muset kamarádi donést na zádech se diváci dozví už letos na podzim ve vybraných českých kinech. 

Jan Dušek je šestatřicetiletý dobrodruh s progresivní formou roztroušené sklerózy. Na svém invalidním vozíku se rozhodl pokořit Svatojakubskou pouť hned z několika důvodů. Sám pro sebe vyráží s prosbou o zpomalení průběhu nemoci. Všem ostatním chce ale hlavně ukázat, že na kolečkách život nekončí a i v těžké životní situaci je možné si splnit své sny a cíle.

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"20311","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"412","typeof":"foaf:Image","width":"600"}}]]

Na cestu se s ním vydává mimo jiné i známý cestovatel Petr Hirsch, který celou výpravu povede. Velkou podporou bude bezpochyby i Honzův syn Jenda, kterému chce být táta skrze tuhle cestu inspirací a životním vzorem.

Na Svatojakubskou pouť vyráží pěšky lidé z celého světa čím dál častěji. Páteřní trasa z francouzsko-španělské hranice je dlouhá přibližně 750  km a vede poutníky k hrobu svatého Jakuba v Santiagu de Compostela. Honza se rozhodl po klikatých španělských cestičkách ujet 600 km a svoji pouť zahájí ve městě Logroňo, kam. do Santiaga de Compostela. Putování Jana Duška se uskuteční pod patronací Vojenského a špitálního řádu svatého Lazara Jeruzalémského. Díky mezinárodnímu působení řádu, budou mít poutníci zajištěnou podporu i při putování samotným Španělskem. Celé skupině poutníků udělil požehnání Jeho Eminence ThLic. Dominik kardinál Duka, O.P., při setkání v Arcibiskupském paláci, 2. května 2017.

[[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"20312","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"450","typeof":"foaf:Image","width":"306"}}]]

„Nechceme, aby byl film Camino na kolečkách jen dokumentem o šest set kilometrů dlouhém putování handicapovaného Honzy Duška na vozíku,” říká režisérka snímku Eva Toulová, která snímek natáčí ve spolupráci s kameramanem Tomášem Lénárdem. „Věříme, že se nám povede natočit film, který svým přesahem motivuje ostatní k překonání sebe samých,” dodává s tím, že Svatojakubská cesta prostě vybízí k přemýšlení o otázkách samotné podstaty člověka.

"Naší snahou je zprostředkovat co nejširší veřejnosti slasti a strasti takového putování a v neposlední řadě informovat a rozšiřovat povědomí o roztroušené skleróze, kterou má v  Česku diagnostikováno více než 20 000 pacientů," říká hlavní hrdina dokumentu Jan Dušek. Film Camino na kolečkách do českých kin distribuovat Pannonia Entertainment od října letošního roku.

 [[{"type":"media","view_mode":"colorbox","fid":"20313","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"450","typeof":"foaf:Image","width":"599"}}]]

Zdroj: Camino na kolečkách, Arcibiskupství pražskéVojenský a špitální řád svatého Lazara Jeruzalémského 

Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Inzerce